Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

 
 
 
  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •   
Добредојдовте на Универзитетот во Штип
Заменик амбасадорот на Обединетото Кралство во Република Македонија Пол Едвардс се сретна со ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев.
Универзитетот се соочуваа со предизвици, но воедно сме горди што успеавме УГД да го изградиме во стабилна и респектабилна институција, истакна ректорот на УГД проф. Д-р Блажо Боев во своето традиционално предновогодишно интервју за медиумите на Универзитетот...
Зградата на ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ годинава го доби признанието за најдобро декориран јавен објект за Нова Година...
Универзитетот „Гоце Делчев“ со својот тим од експерти и во соработка со Министерството за животна средина и просторно планирање денес организираше Форум на кој се дискутираше за изнаоѓање решенија за аерозагадувањето...
Сепак, на Универзитетот можете да ја чуете мислата – каде оди светот во областа на науката, кои се тие големи вредности кои науката ги даде на нашето време...
Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип во соработка со Локалната самоуправа во градот ќе постави мерна станица за мерење на квалитетот на воздухот...
Најдобрите студенти ќе помогнат Македонија да стане подобро место за живеење за сите нас
Hide Main content block