E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •   

Соопштение за 2 циклус студии

Се известуваат сите постдипломци дека е пријавувањето на испити за септемвриска сесија 2017 ќе се одвива од 21.08.2017 до 28.08.2017. Потребно е да се приложат:

- индекс

- 50 денари административна такса

- 500 денари пријавување испит

- пријава

- потребни документи за упис на трет семестар (двогодишни студии) -  рата од партиципација, розов и семестрален лист, две уплати по 50 денари админ такса, 500 денари уплата за упис на семестар

Сумите од 50 денари и 500 денари се уплаќаат на ПОСЕБНИ уплатници за секој испит.

Уплатата се врши според прикажаната уплатница: