Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Вебинар: Извозните перформанси на компаниите во услови на КОВИД-19

27 маj 2021 г. (четврток) - 11:00 часот

Говорници на настанот ќе бидат:

Г-дин Митко Андонов-  компанија Колид С

Г-дин Кристијан Балески- компанија Мама’с фуд

Г-дин Радош Вукиќевиќ -  винарија Тиквеш

Проф.д-р Емилија Митева-Кацарски- Економски факултет-Штип

Воведно обраќање ќе имаат:

Проф. д-р Мишко Џидров, Проректор за настава на Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

Проф. д-р Оливера Ѓоргиева - Трајковска, Декан на Економски факултет - Штип

Настанот ќе биде организиран онлајн преку Microsoft Teams и истиот ќе може да го следите преку следниот линк: Microsoft Teams