Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Институт за применета философија и етика организира предавање на тема „Турска философска традиција“

Предавањето ќе се одржи на 12.5.2022 година (четврток), со почеток во 13 часот, во свечената сала на Правен факултет

Институтот за применета философија и етика на Факултетот за образовни науки при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип, во соработка со Турскиот културен центар „Јунус Емре“ и Философското друштво на Македонија, ве поканува на третото по ред предавање од циклусот „Источни философски традиции“, овој пат за турската философска традиција.

Настанот ќе го отвори г. Бекир Ибиш, претставник на Турскиот културен центар во Македонија, додека за турската философска традиција ќе говори академик Ферид Мухиќ, а модератор ќе биде проф. д-р Трајче Стојанов.