Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Во четврток, 4 мај, одбележување 120 години од смртта на Гоце Делчев

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип во четврток - 4 мај пригодно ќе одбележи 120 години од смртта на Гоце Делчев.
Во програмата за одбележување е предвидена Беседа за револуционерот, како и настап на Музичката академија на УГД. Ќе настапат маестро Борис Трајанов - баритон, Елена Силјановска - пијано, како и Универзитетскиот ансамбл „Македонија“, со настапот „Песни за Гоце“.
Програмата за  одбележување ќе се случува пред спомен-бистата на Гоце Делчев , пред Ректоратот на Универзитет „Гоце Делчев“ во Ново Село, Штипско.
Почетокот на одбележувањата е во 10 часот.