ноември 29, 2023

Промовиран новиот веб-портал на УГД

Ректорот на УГД, проф. д-р Дејан Мираковски, заедно со проектниот тим за изработка на новото веб решение, денес го промовираа новиот веб-портал на Универзитетот „Гоце Делчев“.

Соопштенија за студенти

Пријавување на испити во Декемвриска (дополнителна) испитна сесија 2023 година за прв циклус на студии

Се информираат студентите од прв циклус на студии дека термините за реализација на испити во Декемвриска (дополнителна) испитна сесија 2023 година се: – Пријавување на испити: Од 04.12.2023 (00:00 часот), до (заклучно со) 10.12.2023 (23:59 часот), – Полагање на испити:

Конкурси

Стипендии од Амбасадата на САД за студенти од Македонија – новинарство и еколошки прашања

Амбасадата на САД во Скопје ги поканува студентите да аплицираат за две летни школи – Студии на американските институти (SUSI) за студентски лидери од Европа на следниве теми: еколошки прашања